Edupress on Facebook

Edupress Hírek

Duatlon Európa-bajnok lett a győri hallgató
2009-05-28 13:39:00 - Győr - [Felsőoktatás - Közélet - Sport]

Lauf Kinga, a Széchenyi Sportegyesület versenyzője a 20-24 éves korosztály női egyéni versenyében a dobogó legfelső fokára állhatott, az elmúlt napokban Budapesten rendezett Duatlon Európa Bajnokságon. A tíz kilométer futásból, majd negyven kilométer kerékpározásból és ismét öt kilométer futásból álló távot 2 óra 17 perc 34 másodperc alatt teljesítette.

Lauf Kinga ezzel az eredménnyel csaknem két perccel az esélyesebbnek tartott angol versenyző előtt végzett. A versenyző a Széchenyi István Egyetem nemzetközi kapcsolatok szakának végzős hallgatója, edzője dr. Zakariás Géza. A budapesti Babits Mihály Gimnáziumból került a győri egyetemre. Sportpályafutását műkorcsolyával kezdte, majd atlétikában ért el kiemelkedő eredményeket, az egyetemen váltott, és duatlon sportágban is sikeres lett. Az idei Egyetemi Főiskolai Országos Duatlon Bajnokságon mind egyéni, mind csapat versenyben az első helyen végzett.

| Impresszum | Jognyilatkozat | powered by PSP Hungária © 2008 | | Google PageRank |